ANA OTURUMLAR

 • İnsan Kaynakları Zirvesi

  Alper Utku

  Konferans Eş Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı / Management Centre Türkiye (MCT)

  Alper Utku Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ashridge Business School ile Middlesex University’den  Organizasyonel Danışmanlık konusunda Master ve Doktora derecesi bulunan Utku, Management Centre Türkiye (MCT)’nin kurucusu ve ortağıdır.

  Alper Utku’nun eş yazarı olduğu ve Türkiye’de yayınlanmış “Çevik Şirketler” adlı bir kitabı vardır. Aynı zamanda İngiltere’de yayınlanmış olan “Organisational Consulting:@the Edges of Possibility” kitabının eş yazarıdır. Alper Utku’nun organizasyonel gelişim dalında uzmanlık alanları:

  • Üst Düzey Yönetici Koçluğu
  • Kurum Kültürü ve Değer Yayılımı
  • Değişim Yönetimi
  • Liderlik Gelişim Programları
  • Akademik Gelişim Programları
  • Kurumsal Zirve Tasarım ve Yönetimi

  Türkiye’de Türk Telekom, Garanti Bankası, Pfizer, Janssen, TEB, Turkcell, Vodafone, Perfetti Van Melle ve Sabancı Holding’de farklı danışmanlık projelerinde aktif olarak çalışan Alper Utku, yurt dışında da Saudi Telecom, Qatar Telecom ve Kuwait Oil Corporation bünyesinde uzun vadeli danışmanlık projelerini yürütmüştür.

  Alanında Avrupa’nın en büyük zirvesi olan İnsan Kaynakları Zirvesi’nin kurucusu ve halihazırda  Eş-Başkanı’dır. MCT’nin de kurucuları arasında olduğu European Leadership University Eş-Kurucusu’dur. European Leadership University kurumların ihtiyaçlarına özel iş gücü yetiştiren ve yerleştiren yeni kuşak bir uluslararası üniversitedir.

  Utku, Young Presidents Organisation (YPO) üyesidir.

  Alper Utku; Değişim Programları, Kurum Kültürü, Liderlik Gelişimi ve Değişim Projeleri’nde edindiği uluslararası tecrübesiyle Türkiye’de ve yurt dışında müşterilerinin projelerine katkı sağlamaya devam ediyor.

  • İnsan Kaynakları Zirvesi

   Didem Gürcüoğlu Tekay

   Konferans Eş Başkanı, Genel Müdür / Management Centre Türkiye (MCT)

   Türkiye’de halka açık ilk ve tek Türk Danışmanlık şirketi olan Management Centre Türkiye (MCT)’de Genel Müdür’lük görevini yürüten Didem Gürcüoğlu Tekay, profesyonel iş deneyimine perakende alanında başladı. Bu sektörde uluslararası kurumların hizmet kültürü ve satış alanlarında eğitim ve danışmanlık çalışmalarını yürüttü.

   Management Centre Türkiye (MCT)’nin Eğitim ve Danışmanlık Çözümleri Birimi’nin kuruluşunu ve yöneticiliğini üstlenen Tekay, bu süre içinde Türkiye, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’da Finans, İlaç, Hızlı Tüketim ve Telekomünikasyon sektörlerindeki şirketler başta olmak üzere birçok farklı organizasyonun değişim ve gelişim projelerine liderlik yaptı. Management Centre Türkiye (MCT) bünyesinde uluslararası iş ortaklıklarının kurulması, geliştirilmesi ile iş ve insan yönetimi alanlarında sorumluluk aldı.

   Tekay, organizasyonların ilişkilerden oluştuğuna, bireyin kendi farkındalık seviyesini artıracak unsurun bireyin kendi istekliliği olduğuna inanmaktadır. Forty Over 40 2015 listesinde yer alarak alanında dünyada takip edilmesi gereken 40 kadın arasında gösterilen Tekay, Binyaprak Danışma Kurulu’nda yer almakta, TurkishWIN Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’nda Mentorluk yapmaktadır. Türkiye’de ekonomiyi yönlendiren kurumların en üst karar mercilerinde daha fazla kadın olabilmesi için başlatılmış bir inisiyatif olan Yönetim Kurulunda Kadın Programı’ndaki 50 kadın menti arasında yer alıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Tekay, Middlesex Üniversitesi’nde Koçluk, Danışmanlık ve Organizasyonlarda Liderlik üzerine master programını tamamlamıştır.

   “Şimdi ve Burada” felsefesine inanan Tekay kendinin, bireylerin, takımların ve organizasyonların farkındalıklarını artırma konusunda çalışmalarını sürdürüyor. MCT blog’unda değişim ve gelişim üzerine yazılar yazmaktadır.

   • İnsan Kaynakları Zirvesi

    Yves Morieux

    Kıdemli Yönetici Ortak / The Boston Consulting Group

    Kurumsal dönüşüm alanında dünyaca ünlü bir danışman olan Yves Morieux, dünya çapında birçok kurumun dönüşüm süreçlerinde CEO’lar ve yönetim ekipleriyle çalışmaktadır. Ekonomik değer yaratma ve rekabet üstünlüğü için yapısal ve davranışsal koşullar üzerine çalışmalarıyla organizasyon teorisine katkıda bulunmuş, dünyanın dört bir yanında farklı sektörlerden 500’den fazla firmaya danışmanlık yapmıştır. 1995’te BCG’ye katılan Yves, şu anda Dubai’de yaşamakta ve BCG’nin, şirketlerin verimliliğini ve çalışanların işyeri memnuniyetini artırmayı hedefleyen küresel gelişim yaklaşımlarını yönetmektedir.

    BCG Institute for Organization’ı yöneten Morieux, rekabet üstünlüğü sağlamak için karmaşıklık yönetimi (Smart Simplicity ®), yani Akıllı Sadelik yaklaşımını oluşturmuş ve bu yaklaşımı TED konuşmalarında anlatmıştır:

    http://www.ted.com/talks/yves_morieux_as_work_gets_more_complex_6_rules_to_simplify.html

    https://www.ted.com/talks/yves_morieux_how_too_many_rules_at_work_keep_you_from_getting_things_done

    Yves Morieux, Strathclyde Üniversitesi’nde endüstriyel pazarlama alanında doktora yapmış,  Paris Siyasi Bilimler Akademisi’nde karar bilimleri ve organizasyonel sosyoloji alanında eğitim almış, Scottish Business School ve CERAM-SKEMA’da yüksek lisans yapmıştır.

    Bir süredir Paris Siyasi Bilimler Akademisi’nde profesörlük yapan Morieux, daha önce sosyal bilimler uzmanı olarak çalışmış ve Insead, IMD ve Sciences Po gibi kurumların üst düzey yönetici geliştirme programlarında dersler vermiştir.

    İki kitabı bulunan Morieux (son kitabı: Six Simple Rules – How to manage complexity without getting complicated, Harvard Business Review Press, 2014), çeşitli bilimsel makaleler kaleme almıştır. Ayrıca The Economist, Financial Times, Harvard Business Review, Wall Street Journal gibi önde gelen yayınlarda sık sık yer almaktadır.

     

    • İnsan Kaynakları Zirvesi

     Alan Watkins

     CEO&Kurucu / Complete Coherence

     Alan Watkins, liderlik ve insan performansı üzerinde uluslararası bir uzman olarak tanınmaktadır. Londra'daki Imperial College Üniversitesi'nde doktor olarak eğitim almış ve 11 yıl boyunca İngiliz Ulusal Sağlık Servisi'nde çalışmıştır, ayrıca bir yıl boyunca Avustralya'da doktor olarak çalışmış ve bir yıl da ABD'de akademik tıbbi araştırma yapmıştır. Bu tıp derecesine ilave olarak University of London'dan Psikoloji alanında birinci sınıf derecesine ve Southampton University, UK'den İmmünoloji alanında Doktora derecesine sahiptir. 

     Alan, 20 yıl önce ağırlıklı olarak küresel iş liderleri ile çalışmak üzere akademik tıbbı bırakmıştır. Bundan sonra tüm dünyada çeşitli sektörlerde çok sayıda CEO ve Yönetim Kurulu ile bir sırdaş kişi olarak çalışmıştır. Şirketlere hisse fiyatlarının üçe katlanması, FTSE 100'e girmeleri, zorlu dönemeçleri atlatmaları ve endüstrilerinde pazar liderliğine yükselmeleri konusunda yardımcı olmuştur. Aynı zamanda Londra 2012 ve Rio 2016'dan önce İngiliz Olimpik Takımı’na, koçlarına ve atletlerine danışmanlık yapmıştır.

     İlham verici ve eğlenceli bir açılış konuşmacısıdır ve üç TEDx konuşması da 3.5 milyondan fazla izlenme oranı yakalamıştır.

     İkisi liderlik ve üçü kompleks sistemler hakkında olmak üzere altı kitabın yazarıdır ve şu anda biri ‘Yapay Zeka’ ve diğeri ise ‘İnovasyon’ hakkında iki kitap daha yazmaktadır.

      

     • İnsan Kaynakları Zirvesi

      Gustavo Razzetti

      Yazar, CEO, Liberationist / Change Leadership School

      Gustavo Razzetti, organizasyonların yeniliklerle buluşması ve hızlı değişimleri başarabilmesi konularında profesyonellere yardımcı olmaktadır. Liberationist, Change Leadership School’un CEO’su ve ‘Stretch for Change’ kitabının yazarıdır.

      Yeni kurulan şirketlerden, ilk 500’de yer alan şirket CEO’larına kadar geniş bir yelpazede danışmanlık yapan Razzetti, 20 yıldan uzun süredir kurumsal değişim ve dönüşümleri yönetmektedir.

      Verizon, P&G, 20th Century Fox, Coca-Cola, General Motors, Allstate ve The Mexico Tourism Board dahil olmak üzere neredeyse tüm sektörlerdeki şirketlere danışmanlık yapmıştır. Daha önce Şikago Leo Burnett’te Başkan Yardımcısı olan Gustavo, bundan önce de, Euro RSCG'nin CEO'su olarak New York, Arjantin ve Porto Riko'da çalışmıştır.

      Yenilik, Liderlik Yönteminde Değişim ve Kişisel Gelişim konularında yüzlerce makalesi olan Razzetti, aldığı davet üzerine Stanford Üniversitesi İnovasyon Liderliği Programı'nda da yer almıştır.

      • İnsan Kaynakları Zirvesi

       Richard Watson

       Yazar, Fütürist, Senaryo Planlayıcısı

       Richard Watson, kuruluşların gelecek konusunda derin ve farklı düşünmelerine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Birden fazla kaynaktan bilgi alarak, makro çevreyi etkileyen hem var olan hem de daha az belirgin eğilimler hakkında, yorum yaptığı trend raporlarını içeren ‘What’s Next?’ isimli online mecranın sahibidir.

       Stratejik öngörü ve senaryo planlamasına odaklanarak IBM, Virgin, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, NHS (Ulusal Sağlık Hizmeti), McDonald’s, KPMG, Samsung, General Electric ve Coca-Cola gibi dünyanın en büyük kuruluşları ile birlikte çalışmıştır.

       Richard ayrıca Imperial Koleji, Technology Foresight Practice Bölümü’nde Gelecek Bilimci Misafir (futurist-in-residence), London Business School’da Ziyaretçi Öğretim Üyesi ve Senaryo Planlama Danışmanlığı sunan Stratforma’nın üyesidir.

       • İnsan Kaynakları Zirvesi

        Max McKeown

        Davranış Stratejisti, Yazar, Sanatçı, İnovasyon Uzmanı

        Max, satış rekorları kıran The Strategy Book’ ve NOW’ adlı kitapların yazarıdır ve yine kendisinin kaleme aldığı Adaptability’de strateji, liderlik, yenilikçilik ve daha iyi bir geleceğin nasıl oluşturulacağı konusunda uzmanlığını sergilemiştir. Bazı küresel şirketler ve markalar için tanınmış bir stratejist, psikolog ve liderlik antrenörüdür. Ayrıca İngiliz Psikoloji Derneği ve Kraliyet Sanat Cemiyeti’nin üyesi Warwick Business School’dan MBA ve doktora derecesine sahip, beğenilen bir açılış konuşmacısı ve sosyal bilimcidir.

        Sanat, bilim ve güçlü dünya tecrübesini birleştiren Max, uyarlanabilirlik ve yenilik alanındaki geniş bilgi birikiminden yola çıkarak, üst düzey yönetim ekiplerinden binlerce insanların oluşturduğu kitlelere kadar düşünme, yaratma ve öğrenmeye imkan veren büyük beyaz bir Fikir Tuvali (Idea Canvas)’ni içeren orijinal ve eğlenceli sunum tarzıyla ünlüdür. Adaptability’ye ek olarak, Max, aynı zamanda çığır açan Unshrink’in ve The Truth About Innovation’ın da yazarıdır. Kitaplarından ikisi CMI Yılın Kitabı, Amazon Business Books adayları arasındadır ve karmaşık fikirleri gerçek dünyada kullanışlı hale getirebilme yeteneğiyle beğenilen bir bilim insanı ve konuşmacıdır.

        • İnsan Kaynakları Zirvesi

         Fatih Uysal

         Genel Müdür & CEO /Kariyer.net

         Fatih Uysal, halihazırda Türkiye’nin online ortamdaki en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net’in Genel Müdürü’dür.

         Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Fatih Uysal, kariyerine 1999 yılında Danone’de başlamıştır. Şirketin Türkiye ofisinde birçok farklı markada sorumluluklar üstlendikten sonra 2006 yılında Fransa’daki Danone Group Genel Merkezi’ne Global Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır.  Burada geniş bir coğrafyada 40’a yakın ülkeye pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve uygulanması konusunda destek veren Fatih Uysal, yurt dışı görevindeki son yılını Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan Sorumlu Global CRM Direktörü olarak Hollanda’da geçirmiştir.

         2010 yılında Türkiye’ye geri dönerek Vodafone bünyesinde Pazarlama Direktörü olarak göreve başlayan Uysal, bu süreçte birçok farklı segmentin ve projenin lansmanına liderlik etmiştir. 

         • İnsan Kaynakları Zirvesi

          Hakan Alp

          İnsan Kaynakları, Genel Müdür Yardımcısı / QNB Finansbank

          Hakan Alp, Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı’dır.

          1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra, 1991-1997 yılları arasında Garanti Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda çalışmış, 1997-1999 yılları arasında Garanti Bankası A.Ş'de Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır. 2000-2003 yılları arasında Humanitas Doğuş İnsangücü Yönetimi A.Ş. bünyesine geçmiş, Eğitim, Üst Düzey Yönetici Geliştirme, Mali ve İdari İşler, Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

          Hakan, 2003-2005 yılları arasında Tansaş Perakende Mağazacılık ve Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış, 2005-2006 yılları arasında Sütaş'da İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. 2007 yılında Finansbank A.Ş'de İnsan Kaynakları Grup Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Alp, 2010 Haziran ayında İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

          • İnsan Kaynakları Zirvesi

           Tanyer Sönmezer

           CEO / Management Centre Türkiye (MCT)

           Tanyer Sönmezer mesleğini hiç yapmamış bir ODTÜ Makina Mühendisliği mezunudur. Satış konusunda MBA yapmış ve Pazarlama Yüksek Lisansı üzerine Harvard Business School’da  ‘Yönetim Kurullarının Etkin Yönetimi’, Oxford Leadership Institute’de ‘Liderlik’, MIT’de ‘İnovasyon’, Stanford’da ‘Değişim Yönetimi, Design Thinking ve London Business School’da ‘İnovasyon Liderliği’ okusa da, hayatı ‘Lunapark’ta çalışırken öğrenmiş bir danışmandır.

           Yönetici, aşçı, sihirbaz, pilot, fotoğrafçı, konferans konuşmacısı rollerini saymazsak sevdikleri için sıradan bir kahraman olmayı tercih eder. Türkiye’nin en beğenilen şirketlerinin tamamına danışmanlık yapmakta olan Tanyer, Management Centre Türkiye (MCT) Grubu’nun CEO’sudur.

           ‘Yöneticinin Sırt Çantası’ ve ‘Yöneticinin Beslenme Çantası’ kitaplarıyla en çok satanlar listesinde yer almaktadır.

           • İnsan Kaynakları Zirvesi

            Deborah Rowland

            Direktör & Kurucu / Still Moving

            Deborah Rowland, alanındaki otuz yıllık tecrübesiyle değişim liderliğine eşsiz bir kişisel deneyim, özgün anlayış ve çığır açan bir araştırma birleşimi getirmektedir.

            Lisans eğitimini Cambridge University’de Arkeoloji ve Antropoloji alanlarında onur derecesiyle tamamlayan Deborah; Shell, Gucci Group, BBC Worldwide ve PepsiCo gibi şirketlerde Grup İnsan Kaynakları Direktörü ile Organizasyonel ve Yönetim Geliştirme Başkan Yardımcılığı rollerini üstlenerek kurumların değişimlerini bizzat yönetmiştir. Tüm dünyada değişik endüstri kollarındaki CEO'lara ve ekiplerine verdiği değişim danışmanlığının yanı sıra Dartmouth'daki Tuck School of Business gibi okullarda değişim üzerine dersler vermekte, ayrıca Church of England’da liderlik gelişimi üzerine çalışmalar yapan Archbishop’s Review Group’ta üye olarak görev yapmaktadır.

            Deborah ayrıca bir danışmanlık firması kurup, değişim konusunda bir araştırmanın öncülüğünü yaparak bu alandaki eserleriyle 2016 yılında Academy of Management'a kabul edilmiştir.

            2017 yılında Thinkers50 Radar, Deborah’ı iş dünyasını değiştiren yeni kuşak yönetim düşünürlerinden biri olarak seçmiştir. Sustaining Change: Leadership That Works’ ve Still Moving: How to Lead Mindful Change’ kitaplarının yazarı olan Deborah, alanında bir düşünür, konuşmacı, yazar, özel koç ve uygulayıcı olarak kabul edilmektedir.

            • İnsan Kaynakları Zirvesi

             Steven D'Souza

             Profesör, IE Business School, Program Direktörü, Financial Times IE Business School Corporate Learning Alliance

             Dünyaca tanınan bir eğitimci, danışman, yazar ve konuşmacı olarak Harvard Kennedy Okulu ve Londra İşletme Okulu gibi kurumlarda eğitim vermiş ve Şangay'dan Sofya'ya kadar dünyanın dört bir yanındaki etkinliklerde konuşmuştur. IE İşletme Okulu'nda Doçentlik yapan D'Souza, Chigaco Booth GSB ve Brown Üniversitesi ortaklığında IE programlarında eğitim vermiştir.

             Steven, rahiplik eğitimini tamamladıktan sonra bir yatırım bankasında 30 yaşına bile gelmeden Başkan Yardımcısı olmuştur.  IE İşletme Okulu Kurumsal Eğitim Birliği Financial Times Programları Yöneticisi’dir.

             ‘Made in Britain’ (Patrick Clarke ile); ‘Brilliant Networking’ ve 2015'te Charted Management Institute'un ‘Yılın Yönetim ve Liderlik Kitabı’ ödülünü alan çok satan Not Knowing (Diana Renner ile) kitaplarının yazarıdır. 

             • İnsan Kaynakları Zirvesi

              Pim de Morree

              Kurumsal Asi / Corporate Rebels

              Dünyanın dört bir yanındaki ilham verici kuruluşları ziyaret etmek üzere kurumsal işlerini bırakan ve çalışma hayatını daha eğlenceli hale getirme amacıyla yola çıkan The Corporate Rebels’in kurucularından Pim De Moree, ziyaret ettiği benzersiz iş yerleri hakkında öğrendikleri her şeyi dünya genelindeki konuşmalarıyla paylaşarak kuruluşları dönüşümlerinde desteklemeyi hedefliyor.

              Bugüne kadar Spotify, Google, Patagonia gibi popüler firmaların dışında iş ortamına daha farklı açılardan yaklaşan az bilinen kurumları da ziyaret eden The Corporate Rebels, halen çalışanların potansiyelini tam anlamıyla ortaya çıkarabilmeleri için kullanılan birçok yöntemi deneyimlemektedir. Eindoven University of Technology’den Innovation Management alanında yüksek lisans dereceleri bulunan Pim, The Corporate Rebels ile New York Times, Forbes ve The Guardian gibi yayınların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

              • İnsan Kaynakları Zirvesi

               Pınar Özcan

               Profesör, Strateji Yönetimi / Warwick Business School

               Warwick Business School’da Stratejik Yönetim alanında Doçent olarak çalışan Dr. Pınar Özcan, strateji, girişimcilik ve yeni pazarların oluşumu konularında uzmanlaşmıştır ve araştırmaları ile, girişimcilerin çevreyle olan etkileşimleri açısından pazarların ortaya çıkışı ve gelişiminin anlaşılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Doktorasını Stanford Technology Ventures Program’da tamamlayan Pınar, aynı zamanda Stanford University’den master derecesi ve çift ana dal lisans derecesine sahiptir.

               Doktorasını tamamladıktan sonra IESE'de Araştırma Mükemmeliyet Ödülü’ne, EFMD En İyi Öğretim Üyesi Ödülü’ne, IDEA Girişimcilik Düşünce Lideri Ödülü’ne ve Akademi Yönetim Dergisi ve Stratejik Yönetim Topluluğu En İyi Akademik Makale adaylığına layık görülen Pınar, Stanford'da, yüksek teknoloji endüstrisine yönelik hazırlanan yaz dönemi yönetici programı olan AEA Stanford Executive Institute’ta üç yıl boyunca yöneticilik yapmıştır. 2017 yılında Poets & Quants tarafından 40 Yaş Altı En İyi 40 İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi listesine seçilme şerefine erişen Pınar, Ocak 2018'de Swift Institute ile ortaklaşa olarak Avrupa Bankacılık sektöründeki aksaklıklar üzerine yaptığı çalışmalar nedeniyle Stratejik Yönetim Derneği Organizasyon Araştırmaları Ödülü’nü almıştır.

               • İnsan Kaynakları Zirvesi

                Colin J Browne

                Yazar, Kurucu / Happy Sandpit

                Colin J Browne, Güney Afrika organizasyonlarının kültür ve yaratıcı liderlik yoluyla çalışanların katılımını nasıl sağladıklarını inceleyen özgün bir araştırmaya dayanan ‘How to Build a Happy Sandpit’in yazarıdır. Browne aynı zamanda kültür, liderlik ve katılım konusunda Güney Afrika, Namibya, Botsvana, Zambiya ve Gana gibi sahra altı Afrika ülkelerinde yer alan yüzlerce organizasyona tavsiyelerde bulunan ve Gana’daki Batı Afrika Kültür Zirvesi ve Güney Afrika’daki Üç Günlük Kültür Gezileri gibi kültür etkileşimi faaliyetlerine liderlik eden Happy Sandpit adlı düşünce kuruluşunun kurucusudur.

                • İnsan Kaynakları Zirvesi

                 Daniel Christian Wahl

                 Yeniden Oluşum Tasarım Danışmanı, Aktivist, International Futures Forum&H3Uni Üyesi

                 Daniel Christian Wahl, uluslararası alanda yenileyici gelişim, bütünleyici sistem tasarımı ve dönüştürücü yenilik konularında danışman ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Edinburgh Üniversitesi’nden biyoloji, Schumacher College’den bütünsel bilim derecelerine sahip olup, ‘Design for Human and Planetary Health’ konulu teziyle 2006 yılında Dundee Üniversitesi’nden doktora derecesi almıştır.

                 2007 yılından 2010 yılına kadar Findhorn Koleji'nde yöneticilik yapan Daniel, aynı zamanda 2007 yılından beri Gaia Education ve 2009 yılından beri de International Futures Forum üyesidir. UNITAR ve UNESCO gibi çok sayıda büyük STK’larla birlikte çalışmış ve Camper, Ecover ve Lush'ın yanı sıra, yerel ve bölgesel yönetimler ile UK Foresight gibi kuruluşlara danışmanlık yapmıştır.

                 Daniel, Findhorn Foundation üyesi olan Ojai Foundation Danışma Konseyi’nde ve Global Ecovillage Network araştırma grubunda RSA üyesidir. Aynı zamanda, Biomimicry Iberia'nın (2012) eş kurucusu olup 2014'ten bu yana Balear Islands Üniversitesi'ndeki 'SmartUIB' ile işbirliği yapmaktadır. Daniel şu anda Gaia Education’da İnovasyon ve Program Tasarımı Bölümü Başkanı olarak yarı zamanlı çalışmaktadır.

                 Daniel’in ‘Designing Regenerative Cultures’ adlı kitabı 2016 yılında Triarchy Press tarafından yayınlanmış ve uluslararası düzeyde beğeniler kazanmıştır. Gaia Education için geliştirdiği ‘SDG Community Implementation Fashcards’ UNESCO tarafından büyük bir beğeniyle kabul görmüş ve 5 resmi BM diline tercüme edilmiştir.

                 • İnsan Kaynakları Zirvesi

                  Megan Reitz

                  Yazar, Liderlik & Diyalog Doçenti / Ashridge Executive Education, Hult International Business School

                  Megan Reitz; liderlik, değişim, diyalog ve farkındalığın kesiştiği alanda konuşma, araştırma, danışmanlık ve süpervizörlük yaptığı Ashridge'de Liderlik ve Diyalog Doçenti’dir. Araştırmalarını dünya genelindeki izleyiciler önünde sunan Megan ayrıca ‘Dialogue in Organizations’ kitabının da yazarıdır.

                  Megan’ın, bilinçli liderliği ve ‘güce karşı doğruyu söyleme’yi incelediği son araştırması Harvard Business Review’de (2016 ve 2017) yayınlanmıştır. Son kitabı Ten Minutes to Change your Mind 2018 yılının başında yayınlanacaktır.

                  Ashridge'e katılmadan önce Deloitte'te danışmanlık yapan ve boo.com sayesinde dot-com rüzgarıyla mesafe kat eden Megan, şimdilerde Computer Science Corporation’ın stratejik kolu olan Kalchas Grup’a strateji danışmanlığı sunmaktadır. Cambridge Üniversitesi'nde eğitim gören ve Cranfield School of Management’dan doktora derecesi alan Megan, Ashridge’nin ve The School of Coaching’in akredite yönetim koçudur.

                  • İnsan Kaynakları Zirvesi

                   Felicia Perseguer

                   Direktör & Kurucu / Ser in Motion

                   Yönetici koçu, kurumsal eğitmen ve sözcü olan Felicia Perseguer; performans sanatları, iletişim ve yüksek etki eğitimini bir araya getiren, "Ser in Motion" (Hareket Halinde Olmak) isimli benzersiz bir konferans platformunun performans sanatçısı ve direktörüdür. Santa Cruz Üniversitesi’nde NLP Koçluk ve Modellik Uzmanlığı ve Duygusal Zeka Uzmanlığı üzerine eğitim almıştır.

                   ITA (International Trainers Academy) Londra’nın sertifikalı üyesidir. 2004 yılından beri liderlik ve iletişim yeteneklerinde profesyonellere (Hakimler, avukatlar, doktorlar, CEO’lar) eğitim vermektedir. Eğitim verdiği yerler arasında, dünyadaki en iyi 10 işletme fakültesinden biri olan Esade Üniversitesi de vardır. İşaret programlarında yönetici koçu olarak çalışmaktadır. Dans, şarkıcılık, koreografi ve öğretimle yaşam boyu ifadenin peşinde koşan Felicia, bu 3 tutkuyu öğrenme işleminde eğlenirken gelişmeye yardım etmek için eğitim ve sunumlarına eklemiştir.

                   • İnsan Kaynakları Zirvesi

                    Kevin Wheeler

                    Kurucu & Başkan / Future of Talent Institute, Başkan / Global Learning Resources

                    Yazar kimliğinin yanı sıra bir fütürist ve girişimci olan ve pek çok Fortune 500 şirketinin danışmanı olarak çalışan Kevin Wheeler, insan kaynakları, personel alımı ve öğrenmenin geleceği alanlarında tanınan bir konuşmacı olarak bilinmektedir.

                    The Australasian Talent Conference’ın yardımcı yöneticiliğini, Global Learning Resources’ın başkanlığını, Future of Talent Institute’ün yöneticiliğini ve kuruculuğunu üstlenen Kevin’ın, işe alma ve öğrenme ile ilgili öngörüleri tüm dünyada İK liderleri tarafından kullanılmaktadır ve makalelerine Çin, Singapur, Avustralya ve Avrupa’daki pek çok yayında yer verilmiştir.

                    Charles Schwab Corporation’da Personel ve İşgücü Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak Amerika’daki 25 yıllık kariyerinin ardından Tayland’da yer alan Alphatec Electronics Inc’de İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı ve National Semiconductor Corporation’da çeşitli insan kaynakları görevleri üstlenen Kevin, kurumların eleman bulma, yetiştirme ve elde tutma konularında daha iyi stratejilere ve yaklaşımlara ihtiyaç duyduğunu bizzat tecrübe etme fırsatı bulmuştur.

                    Kevin Wheeler, San Francisco State University, San Francisco University ve San Jose State University’de yardımcı öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

                    • İnsan Kaynakları Zirvesi

                     Cem Sezgin

                     Şirket Ortağı & İK Hizmetleri Lideri / Deloitte Danışmanlık

                       

                     Deloitte’a 1994 yılında katılan Cem Sezgin, halen Türkiye’de İnsan Kaynakları Hizmetleri Liderliğin yürütmektedir. 19 yıl danışmanlıkta, 5 yıl bağımsız denetimde olmak üzere 24 senelik bir deneyime sahiptir. Şu ana kadar 15’den fazla ülkede 300’den fazla şirkete hizmet vermiştir. Cem, hem «En Güçlü 50 CHRO Ödülleri», hem "En Güçlü 50 CFO Ödülleri" danışma kurulu üyesidir ve 2016 yılından beri PERYÖN İK Ödülleri değerlendirme ekibinin liderliğini yürütmektedir. 2016 yılında EduWorks Liderlik Ödülü alan Cem, şu ana kadar aralarında Türkiye’de CFO’lar hakkında yazılmış ilk kitap olan "Türkiye’nin CFO’ları"nın da bulunduğu iki kitap yazmış ve 150’den fazla makale ve röportajı farklı mecralarda yayınlanmıştır. İnsan Kaynakları dışındaki uzmanlık alanları Aile Şirketleri, Futbol Endüstrisi, Finansal Dönüşüm, Stratej, ve Kurumsal Uygulamalardır. Cem Sezgin’in 10 senelik koçluk ve mentorluk deneyimi bulunmaktadır. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat mezunudur ve 1999’dan beri SMMM’dir.

                       

                     • İnsan Kaynakları Zirvesi

                      Kate Sweetman

                      Kurucu / SweetmanCragun Group

                      Kate Sweetman, bir küresel liderlik geliştirme firması olan

                      SweetmanCragun Group'un Kurucu Müdürü’dür. Liderlik, takımlar ve yüksek performans alanlarında 25 yıllık tecrübeye sahip olan Kate, iki kez Thinkers50 Listesi’ne girmiştir.


                      HPE, Goldman Sachs, DHL, Johnson & Johnson, EMC, Bristol-Myers Squibb, ICICI Securities India, Verizon, British Petroleum, Citigroup, Novartis, ABK Bank of Kuwait/Egypt, Saudi Aramco, PASA Mexico, Abu Dhabi Investment Authority ve Shire gibi küresel müşterileri için danışmanlık yapan Kate, ekibiyle birlikte Verizon Liderlik Gelişim Programı için ASTD Ödülü'nü kazanmıştır.

                      Asya Liderlik Endeksi'nin yaratıcısı ve Harvard Business Review'ın eski editörü olan Kate, 2016 Uluslararası En İyi Kitap Ödülü'nü alan, Enterprise Ireland dergisi tarafından "şimdiye kadarki en iyi iş kitaplarından biri" olarak listelenen "Yeniden Yaratma: Bozulma Çağında Sonuçları Hızlandırma"nın ve şu an 15 dile çevrilmiş olan "Liderlik Kodu: Liderlik için Beş Kural"kitaplarının eşyazarlarından biridir.

                      Success, Huffington Post, Forbes, Economic Times India, Canadian Business Journal, CEO, Entrepreneur, Boston Herald, HBR, Quality Digest ve National Law Review’da yer alan, Fast Company için blog yazan Kate 28'den fazla ülkede açılış konuşması yapmıştır.

                      Yale'den İngilizce’de BA olarak mezun olan ve Harvard Business School'da MBA yapan Kate, MIT Legatum Center for Entrepreneurship’te uluslararası öğrenciler için akıl hocalığı yapmaktadır .

                       

                      • İnsan Kaynakları Zirvesi

                       Shane Cragun

                       CEO & Kurucu / SweetmanCragun Group

                       Shane, küresel bir liderlik geliştirme şirketi olan  SweetmanCragun Group'un CEO'su ve Kurucu Müdürü’dür. 25 yıllık tecrübesiyle Shane, araştırmalarında, yazılarında ve müşteri çalışmalarında; liderlik, bozulma, değişiklikte ustalık ve strateji üzerine odaklanır. 

                       Dünya çapında bir “bozulma gurusu” olarak anılan Shane, Dijital Çağ ve bireylerin-organizasyonların çalkantılı zamanlarda nasıl kazanabileceği ve pazarda baskın örgütlerin nasıl yaratılabileceği üzerine derin bir anlayışa sahiptir.

                       Shane, 2017 Uluslararası Kitap Ödülü'nü alan ve kısa bir süre önce Enterprise Ireland Dergisi'nde "en iyi iş kitaplarından biri" olarak listelenerek üçüncü baskısına hazırlanan ‘Yeniden Yaratma: Bozulma Çağında Sonuçları Hızlandırma'nın eş yazarıdır.


                       Honda, NASA, McKesson, Lucent Technologies, HPE, Motel 6, Citigroup, Merck, ABK Bank Kuwait-Egypt, Yale Üniversitesi, BNSF Railroad, Kaiser Permanente, Wells Fargo, KPMG, Cherokee Nation, Mobil Chalmette Rafinerisi, Shea Homes ve Yokosuka Japan U.S. Askeri Tersane Tesisi gibi küresel dev firmalara hizmet veren Shane’in müşteri çalışmaları, JD Power Associates ve Computerworld-Smithsonian Institute tarafından onurlandırılmıştır.

                       Harvard Business Review'a katkıda bulunan Shane’in yazıları Forbes, Success, India Daily News, Entrepreneur, CEO, Canadian Business Journal, SHRM, Quality Digest, National Law Review, European Business News ve Nelson Mandela Metropolitan Library’de yer almıştır.

                       European Leadership Üniversitesi’nde Nextgen Liderlik Müfredatı'na odaklanarak Akademi Üyesi olarak görev almakta, MIT School of Entrepreneurship’te Uluslararası Akademi Üyeleri’nin akıl hocalığını yapmakta olan Shane, kısa süre önce Thinkers50 ödülüne aday gösterilmiştir.

                       • İnsan Kaynakları Zirvesi

                        Dinçer Karaca

                        CEO & Teknoloji Danışmanı / NextGen Yapımcı & Sunucu / Silikon Vadisi

                        Dinçer Karaca, genetik teknolojileri üzerine çalışmalar yapan NextGen şirketinin kurucusu ve CEO’sudur.

                        Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Dinçer, yurtdışında aldığı fotoğrafçılık eğitiminin ardından Hürriyet Gazetesi’nde fotoğrafçı olarak iş yaşamına başlamıştır. 1999 yılında Vogel Yayın Grubu’na ait IT Business Weekly Dergisi’nde bilişim yazarı ve haber müdürü olarak görev yapmış, 2000’li yıllarda Türkiye’nin ilk teknoloji radyosu 92.3’te ve Technology Channel’da program hazırlayıp sunmuştur.

                        2003 yılında, Show TV’de yayınlanan ve televizyon sektöründe bir kült haline gelerek 14 yıl sürecek olan Silikon Vadisi programını hazırlayıp sunan Dinçer, 2008 yılında Ciner Yayın Holding’teki Yayın Direktörlüğü’nü bırakarak, kendi kurduğu Felis Media yapım ajansıyla diğer kanallarda da TV ve reklam yapımcılığı görevlerini sürdürmüştür.

                        Dinçer Karaca, 2013-2016 yılları arasında Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan Silikon Vadisi’nde yaşayarak canlı yayınlarla oldukça popüler web yapımlarına da imza atmıştır.