JOAN BIGHAM

Üye & Eski Yönetici / Blockchain Research Institute

BİYOGRAFİ

Joan Bigham İnternet teknolojisi yeniliği ve iş geliştirme konularında uluslararası bir şirket danışmanıdır. Bilgi Teknolojisi ve Rekabet Avantajı, E-Devlet, Satış ve Pazarlama 2.0, Net Üretim Stratejik Soruşturması, Küresel Çözüm Ağları dönüm noktası incelemeleri de dahil olmak üzere, İnternet düşünce lideri Don Tapscott ve diğerleri ile birlikte bir düzine multi milyon dolarlık stratejik araştırma programının tasarım ve finansmanına öncülük etmiştir.  Blok zinciri stratejisi ve fırsatına adanmış en büyük küresel düşünce kuruluşu olan Toronto merkezli Blockchain Research Institue’un Üyesi ve eski Uluslararası Yöneticisi’dir.

Joan, Columbia Üniversitesi’nden Kurumsal Öğrenme ve Liderlik alanında doktora derecesine sahiptir. Araştırma uzmanlıkları, stratejik bilginin kurumsal sınırlar boyunca başarılı bir şekilde aktarılmasını ve yeni internet teknolojilerinin topluma etkisini içermektedir. Blockchain İklim Enstitüsü Danışma Kurulu üyesidir.  

Joan, on yıldan fazla bir süre boyunca, Xerox Computer Services’te Uluslararası Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ile son bulan bir kariyer geçmişine sahiptir. Xerox Corporation’da satış ve pazarlama pozisyonlarında bulunmuştur.  Ayrıca BGM Entegre Pazarlama’nın kuruculuğunu ve başkanlığını yapmış, Pepperdine Üniversitesi’nde Pazarlama Danışmanı olarak görev almış ve Boston Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır.