fbpx

Itay Talgam

Orkestra Şefi & Liderlik Danışmanı & Konuşmacı

Biyografi

Itay Talgam; hükümetten akademiye, işten eğitime kadar iş birliği aracılığıyla insan harmonisi oluşturmak istenen her alanda ‘insan şefi’ haline gelmiş bir orkestra şefidir. Fortune 500 şirketlerinde, kar amacı gütmeyen kurumlarda, üniversitelerde, TED’de, Google’ın Zeitgeist’inde ve Davos’taki Dünya Ekonomi Forumu da dahil dünyanın her yerindeki konferanslarda liderlik eğitimleri vermiştir.

Itay’ın süregelen diyaloglardan oluşan konuşmaları, direkt veya online olarak milyonlarca katılımcı ve izleyici tarafından deneyimlenmiştir. İlk kitabı olan The Ignorant Maestro Penguin yayınevi tarafından Mayıs 2015’de yayınlanmıştır.

Itay kendisini, efsane öğretmeni Leonard Bernstein’ın müridi olarak görmektedir. Uluslararası şefliği, Maestro Bernstein’ın kendisinin yönettiği özel bir konserin ikinci yarısında Orchestre de Paris’i yönetmek için Itay’ı seçmesiyle 1987 yılında başlamıştır. Oldukça başarılı olan bu performanstan beri Itay, Avrupa’da pek çok orkestranın şefliğini yapmış ve St. Petersburg Filarmoni Orkestrası ile birlikte ve Leipzig Opera Binasında şeflik yapan ilk İsrailli orkestra şefi olmuştur. Ayrıca İsrail Filarmoni Orkestrası da dahil olmak üzere İsrail’deki tüm büyük orkestraları yönetmiş ve bu orkestralarla birlikte kayıt yapmıştır.

Tel-Aviv doğumlu Itay Talgam orkestra şefliği alanında Sanat Diplomasını, Kudüs Rubin Akademi’den almıştır. Arkasından Fransa’da, İtalya’da ve ABD’de eğitim görmüştür. Ayrıca Kudüs İbrani Üniversitesi’nden Genel Felsefe Bilimleri mezunudur.