fbpx

Lında Holbeche

Yönetici | The Holbeche Partnership & Yazar

Biyografi

Linda Holbeche; İK, liderlik, strateji ve değişim alanlarında uluslararası bir danışman, araştırmacı ve yazardır. Danışmanlık, araştırma ve yazma görevleri aracılığıyla Linda; çığır açan düşünme ve uygulama şekillerine de katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Linda, liderlere ve diğer değişim elçilerine; kurumlarını daha çevik ve çalışma ortamlarını ‘iyi iş çıkarmaya’ daha yatkın hale getirmeleri konusunda yardım etmektedir.

Linda, Araştırma ve Politika Yöneticisi olarak Chartered Institute for Personnel Development (CIPD)’de, Liderlik ve Danışmanlık Yöneticisi olarak Work Foundation vakfında ve Araştırma ve Strateji Yöneticisi olarak Roffey Park’da olmak üzere yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Buradaki pek çok sorumluluğu arasında ise sonradan oldukça ses getiren Stratejik Liderlik Programı’nı başlatmak yer almıştır. Kariyerinin başlarında Linda, yayıncılık alanında ve orta okul öğretmeni olarak çalışmıştır. Daha sonra ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Yönetim Geliştirme Yöneticisi olarak American Express’e katılmıştır. Linda şu anda Bedforshire, Derby ve London City (Cass İşletme Fakültesi) üniversitelerinde misafir öğretim üyesi ve Imperial College Londra’da misafir profesör olarak görev yapmaktadır. Özel, kamu ve kar amacı gütmeyen pek çok kurumun danışma kurulu üyesidir. Bunun yanı sıra CIPD’nin Uygulamalı Araştırma Komitesine üyedir.

Danışman olarak Linda düzenli bir şekilde hem İngiliz hem de uluslararası işletmelerle, kamu sektörüyle ve çok yönlü şirketlerle çalışmaktadır. Yeni projeleri arasında kurumların yeniden tasarlanması ve geliştirilmesi, yüksek seviyeli strateji görüşmelerinin gerçekleştirilmesi, ekip koçluğu ve liderlik gelişimi ile İK/Organizasyonel gelişim uygulayıcılarının yetiştirilmesi bulunmaktadır.

Bir araştırmacı olarak Linda, aralarında Changing Times in UK Universities (UHR, 2012) makalesinin de bulunduğu 60’dan fazla araştırma makalesi yazmıştır. Linda’nın katkıda bulunduğu 10 adet kitap bölümü, 15 adet kitap bulunmaktadır. dCroner’in Strategic Briefings serisinin de editörlüğünü yapmıştır. En son “Organisational Effectiveness: a critical take on the HR contribution” (Routledge, 2017) isimli kitabını çıkarmıştır. Şu anda ise The Agile Organization: how to build an innovative, sustainable and resilient business” (2015, Kogan Page) kitabının ikinci baskısı üzerinde çalışmaktadır.